EUROCUP 2018 - juniorská barmanská súťaž

 

V dňoch 7. a 8. novembra 2018 sa v priestoroch Hotelovej akadémie v Prešove uskutočnil 26. ročník medzinárodnej barmanskej súťaže v miešaní nápojov EUROCUP.

Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou AEHT – Asociácie európskych škôl hotelierstva a turizmu, Slovenskej barmanskej asociácie (SKBA) a Prešovského samosprávneho kraja.
Hlavným organizátorom súťaže bola Hotelová akadémia v Prešove.

Obohatením podujatia bol 2. ročník „Eurocup – baristická súťaž“, ktorá bola do formátu EUROCUP zaradená v jubilejnom 25. ročníku v roku 2017.

Eurocup1


Samotná barmanská súťaž prebiehala vo štvrtok 8. novembra v priestoroch Športovej haly HA.

Na tomto ročníku sa zúčastnilo 59 súťažiacich. Slovensko reprezentovalo 23 družstiev a 6 družstiev bolo zo zahraničia - Česká republika, Slovinsko, Maďarsko a Ukrajina.

V chuťovej a technickej komisii hodnotili licencovaní komisári SKBA.

Súťažilo sa v kategórii Klasik a súťažiaci museli pripraviť dva súťažné nápoje. Najskôr alkoholický After dinner cocktail, ktorý ako základnú bázu musel obsahovať min. 3 cl. rumu značky Bacardi z ponuky spoločnosti KOFT, s. r. o. a potom nealkoholický Fancy soft drink, ktorý musel obsahovať min. 1 cl. sirupu MONIN z portfólia spoločnosti RUDOLF JELÍNEK Slovakia, s. r. o.

Okrem súťaže bol počas celého trvania podujatia pripravený bohatý odborný program realizovaný poprednými slovenskými barmanmi. Ladislav Doboš predstavil aktuálne barmanské trendy v príprave miešaných nápojov, Rasťo Kubáň oboznámil účastníkov súťaže so značkou rumov Bacardi a mladí barmani z prešovských barov, bývalí absolventi HA, prezentovali svoje domáce aj zahraničné úspechy. Odborný program pre záujemcov pokračoval aj v piatok 9. novembra 2018 návštevou Cognac Academy v Košiciach.

 

Workshop

 

 

Výsledky barmanskej súťaže Eurocup 2018


Kategória Klasik

1. miesto After dinner cocktail: Mariana Doová, Hotelová akadémia, Žilina
1. miesto Fancy soft drink: Sebastián Ozimák, Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, Piešťany
1. miesto Najlepší test: Barbora Kulhánková Hotelová škola, vyšší odborná škola hotelnictví a turismu, Poděbrady
1. miesto Najlepšia technika: Sebastián Ozimák, Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, Piešťany

 

Víťazné družstvá

1. miesto: Hotelová akadémia, Žilina
2. miesto: Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera, Piešťany
3. miesto: Stredná odborná škola A. Dubčeka, Vranov nad Topľou

 

Kompletnú výsledkovú listinu nájdete tu. 

 

Eurocup2

 

Ďakujeme organizátorom a všetkým partnerom, vďaka ktorým má Eurocup stále vysoký kredit a je aktuálne najväčšou súťažou pre mladých barmanov na Slovensku a svojím rozsahom sa radí medzi najväčšie podujatia svojho druhu v Európe.

 

Eurocup3

 

 

 

Hlavní partneri

Kontakt

Slovenská barmanská asociácia

Brezová 14

071 01  Michalovce

Slovenská republika

Minigaléria

JoomShaper